Sayfalar

13 Eylül 2010 Pazartesi

Düşünen Öküzler...


çok atraksiyonlu bir Bayram geçirdim hamd olsun.. zaten halk arasında bela çeken derler ya bana (: tam şanıma uygunum. bir gün olaysız geçse ertegün muhakkak vukaat olur.

bayramın ilk günü çok hastaydım. evden dışarı çıkamadım. anneanneme gitmem gerekiyordu ayrıca. 1.5 yıldır uğramıyordum onlara. hoş yine pek niyetim yoktu ya, teyzemin bileti bende kaldığı için gitmek zorunda kalmıştım.

ikinci günü yola çıktım. uzun zamandır görmediğim iki dostum vardı arayayım bakalım ne yapıyorlar? dedim. adım satıya çıkmış; düğünlerine bile gidemedim çocukların. bari telafi edelim dedik. sağ olsun yaseminim çok iyi bir kız o kadar uzun zamana rağmen hiç birşey olmamış gibi yine o asaletini koruyarak açtı telefonunu.

- canım..arkadaşım.. nasılsın? iyi bayramlar!
- canımm vallahi aklımızdan geçtin şimdi hayırsız insan dedik. iyi bayramlar arkadaşım. nasılsın?
- sağol canım. çok şükür iyiyim. nerdesiniz. anneanneme gidiyorum oralardaysanız buluşalım dicektim..
- aaa... süper olur. raşit abilerdeyiz..
- çok selam söyleyin onada. ben 20 dk sonra ordayım siz ordan çıkınca beni ararsınız.
- peki kuzucum. ararız.

işte yaseminin ve muratın bu huylarına hep hayranım. yaseminle tanışmamız çok kısa olmuştu ama onun ne kadar yürekli bir kız olduğunu o zaman anlamıştım. canım benim ikinizide seviyorum. neyse buluştuk özlem giderdik. inşallah bizede gelicekler..

bayramın son günü taksimde arkadaşlarla buluşmaya gidiyorum. bin, gök, nil ve ben. önce bin ile buluştuk iki aydır görüşemiyorduk çok iyi oldu. ardından gök geldi onunla altı ayı geçti sanırım. nil geldi sonrada onunla hergün beraberiz görmeyince bir tuhaf oluyorum (: neyse çok güzel bir gün geçirdik.. saat 19:20 gibi ayrıldım.


Üsküdara geçtim. otobüse bindim. binmez olaydım /: Allahım yarebbim nasıl kalabalık. en arkada solda cam kenarı bir yer buldum. bir baktım ki aynı anda bir bayanla göz göze geldim. kıvrak bir manevra yapıp küt diye oturdum koltuğa. o anda bir düşman kazandığımı anladım /: otobüs ilerlemeye başladı tabi 15 dk durduktan sonra. rezil bir durum. bağıran çağıran toplum olarak boynuzlarımız var yemin ediyorum.düşünen öküzleriz biz... neyse otobüs ilerledi. birden orta kapıdan iki gurup bayan bağırmaya başladı. biri diğerine çek şu çantanı diğeri istemeden oldu diyor. ve olay şöyle gelişiyor; gurubun biri kapalı diğeri açık bakın olay nerelere geliyor..?

- çek şu çantanı
- istemeden oldu bağırma
- ne bağırmıycam be çok biliyorsan taksiye bin! (ne alakaysa )
- ( kapalı guruptan diğer bayan karışır) tamam dediya istemeden oldu.
- ( açık guruptan gurup lideri bağırmaya başlar). terbiyesizler.....
- ne biçin konuşuyosunuz siz.
- ha siktir ordan
- a aaa.. utan be kucağında çocuk var nasıl çocuk yetiştiriyosunuz siz?
- sanamı sorcam nasıl çocuk yetiştirdiğimi
- sus çingene gibisin bi susmadın
- asıl sen kendine bak aynı çingene gibi giyinmişsin. kafandekinden belli çingene olduğun.. bundan sonra film kopar işte ://

önümde oturan iki bayan kapalıdır ve yanlarında beyleri vardır. beyleri kalkıp kadınların üstüne yürümek isterler ama kadınlar eşlerine izin vermezler. normalide budur. ama siz olayın sonunu dinleyin.

ortalardan bir bey lafa atlar; kapalı kadının kardeşiymiş sonradan öğreniriz.

- sen ona çingene diyemezsin, kafasındakinden dolayı.
- derim. baksana işte öyle.. Hem önce o bana dedi
- bayan seninle uğraşmıycam. sus ve dön önüne sizde dönün.

bu arada açık guruptaki bayanlardan biri telefonla birini arar.
aradan 20 dk sonra otobüsün önü kesilir ve içeriye beş adam biner.. evet evet teksas değil burası İstanbul. aradaki fark sadece isimleridir artık.

Teksas + İstanbul = kana susama

adamlar girerler. kimlerdi diye sorar biri. ondan sonrada olanlar olur.. 3 kapalı bayanı ve kardeşini bir güzel düverler bu arada dayak yiyen tarafta boş kalmaz kendini savunur. biri ayakkabısını çıkarmış adamlardan birinin kafasına olanca gücüyle vurup durur.. sonra mal şöför kapıları açar ve adamlar kaçmaya başlarlar bu arada otobüsün tamamı otobüsten inmiştir benimle beraber birkaç kişi kalmıştır. kimse yardım etmek istemez.. dayak yiyen kadınlardan biri var gücüyle bağırır; tutun onları... diye. ama kimse müdahale etmez. abla akıllıdır arabanın plakasını alır. neyse otobüse binen madur taraf bana şahitlik edermisiniz der. ben hemen atlarım ben ederim diye. arkamdan herkes ((: komik olan insanların neden bu kadar korkmaları ayrıca duyarsızlıkları.. muavine çek karakola diye bağırırım.. ilçe emniyet amirliği çok yakındır. arabadan 20 kişi şahit ineriz fakat prosedürün yavaş işleyişi bir beni bırakır orda. herkes işim var, şuyum var diyerek gider. benimle beraber bir bayan daha kalır.

bayanların ifadeleri alınmadan hastaneye götürülür. bu arada babamı ararım olayı anlatırım birde ondan zılgıtı yerim ben hemen geliyorum bekle der.. lanet olsun bir olay daha çıkacak sanırım /: sonra bayanlar gelir babamda o esnada gelir. hadi gidiyoruz. nereye? eve ben gelmiyorum gitmek istiyosan git ayrıca ben seni çağırmadım. Allahh... babam, bir senaryo yazmaya başladı. yemin ediyorum ki o an anladım israilden bile daha şizofren bir toplum olmuşuz.

yok onlar daha önceden birbirlerini tanıyorlardır. bu kadar küçük sebepten bu iş olmaz. aman allahım hepsini anlatamıycam.. ben bu şahitliği yapıcam kimsedende korkmam dedim. girdim içeriye.. zaman geldi ifademi verdim sonra yola koyulduk. arabada ellibin laf yedim.. hiç biri umrum değil yine olsa yine yaparım.

şunu iyice anladım. bu dünyada kimsenin hiçbir şey için garantisi yok. bugün ona yarın bana. ne olacağımız belli değil. insanları şiddetle bastırmaya çalışan bir takım densizlere boyun eymemeliyiz.. korkmadan yaşamamız gerek.. ayrıca şu polis merkezindeki kuralların, yavaşlıklarında düzelmesi lazım..

işte böyle blog.. annem, ben gelene kadar tuvaletten çıkamamış. olayı anlatmadan evden çıkan babam, sonunda karakola düştü demiş. nerimanda bizdeydi içerimi aldılar..yine o kominist kıyafetlerini giydi yada simsiyah giyindi allahım yarabbim napcaz şimdi :/
-

5 yorum:

 1. vay anam vay neler dönmüş kızımm :D

  kızım resmen çekiyosun belayı, bayılırım belaya :D

  aynııı ben :D

  YanıtlaSil
 2. siyammmmm :)

  bu ne yahu....
  ne garip millet olduk biz böle.
  iyi bişi yapmışsın alkışlıyorum valla seni.

  yannız sonunda karakola düştü kısmı şahaneydi valla hahahaaa.

  YanıtlaSil
 3. ya ediecim, önce çekip sonra bayılıyorum ((:

  absalommmm.. vallahi daha neler görücez diyorum. 60 yaşındaki teyzeler gibi konuşuyorum artık (: eve gidince annemin halini görünce inan kendimi tutamayıp koptum /: babam sağ olsun..

  YanıtlaSil
 4. Süpermiş,senaryo olabilir hatta filmin ismini de buldum " siyam'ın suçu ney ?? " :))))

  YanıtlaSil
 5. ((((: senaryonun ismide süpermiş...

  YanıtlaSil